Στους «16» του Champions League ο Ολυμπιακός

11 Δεκ 2013

Ο Ολυμπιακός χθες βράδυ κέρδισε 3-1 την Άντερλεχτ, σε έναν αγώνα στον οποίο δόθηκαν τρία πέναλτι στο Θρύλο (τα δύο χαμένα), ενώ η φιλοξενούμενη τελείωσε με 8 παίκτες έπειτα από 3 κόκκινες κάρτες.
   Θριαμβευτικά, στους «16» του Champions League προκρίθηκε ο Ολυμπιακός, που επικράτησε με 3-1, της Άντερλεχτ στο «Καραϊσκάκης»! Οι παίκτες τού Μίτσελ, πήραν προβάδισμα στο σκορ με τον Σαβιόλα, στο 33ο λεπτό, όμως οι Βέλγοι επανήλθαν με τον Κλίεσταν, στο 39ο.
   Ο Σαβιόλα και πάλι, έδωσε την πρωτοπορία στους «ερυθρόλευκους», στο 58ο λεπτό, ενώ το τελικό 3-1 πραγματοποίησε ο Τσόρι Ντομίνγκεζ,  με εύστοχη εκτέλεσε πέναλτι, στις καθυστερήσεις. Το πέναλτι παραχώρησε ο τερματοφύλακας της Άντερλεχτ, Πρότο, που ανέτρεψε τον Βάις και αποβλήθηκε. Τη θέση του, πήρε ο Μίτροβιτς, καθώς οι Βέλγοι ήδη είχαν κάνει και τις τρεις αλλαγές.
   Οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το ματς με 8 παίκτες, καθώς εκτός του Πρότο, «κόκκινη» αντίκρισαν οι Κουαγιατέ και Εν Σακαλά.